img
Klub

Inkluzja
o nas słów kilka

img
O nas

Inkluzja słów kilka

Grupa miłośników paleontologii „Inkluzja” powstała w lipcu 2014 r.

Grupa powstała początkowo z inicjatywy kilku osób z woj. łódzkiego, a za początek formowania się klubu można uznać pierwsze wspólne spotkanie w połowie 2014r. Postanowiliśmy wtedy kontynuować wymianę doświadczeń i poszerzyć grupę o nowe osoby.

Klub stopniowo się rozrastał. W trzonie grupy znalazły się nie tylko osoby z województwa łódzkiego, ale z całej Polski. Poprzez różnego rodzaju działania klub promuje się na arenie krajowej, pokazując paleontologię od tej „świeższej strony”, co prawda okiem amatorów, ale z ogromną pasją do działania. Członkowie lokalnie reprezentują Inkluzję w ramach warsztatów dla dzieci i młodzieży. Dodatkowo można oglądać nasze wystawy między innymi w sali wystawowej PGE Giganty Mocy, oraz targach minerałów i skamieniałości, takich jak Interstone.

Czym charakteryzuje się „Inkluzja”? To przede wszystkim grupa, wewnątrz której można poczuć się swobodnie. Oprócz dzielenia się wiedzą, pomocą w identyfikacji oraz wspólnym wyjazdom, chętnie spędzamy ze sobą wolny czas, w luźnej, często nasączonej ogromną dozą humoru atmosferze.

Wśród blisko dwudziestu członków, są osoby o różnym stopniu znajomości tematu, zarówno początkujące jak i mające znaczącą renomę w amatorskiej paleontologii, oraz posiadające istotną wiedzę merytoryczną.

W naszym klubie znajdziemy geologów, biologów, leśników, logistyków i programistów, których łączy wspólna pasja. Ich wiedza umożliwia ciągły rozwój grupy. Wiele pomysłów i projektów przed nami! Każdy klubowicz ma realny wkład w dorobek grupy, oraz kierunek jej rozwoju.

W szeregach klubu znajdują się osoby uprawiające różne dziedziny paleontologii., obejmują one cały farenozoik oraz wiele gromad wymarłej fauny. Dzięki wymianie informacji oraz wspólnym wyjazdom, poszerzamy naszą wiedzę. Możemy też z przyjemnością dzielić się doświadczeniami z innymi pasjonatami.

Od dłuższego czasu współpracujemy w różnym zakresie z kilkoma jednostkami na terenie kraju, oraz szerzymy wiedzę w internecie. Mamy tu na myśli zarówno nasz inkluzyjny profil na mediach społecznościowych, ale przed wszystkim tą stronę, która jak jesteśmy przekonani będzie dla wielu paleomaniaków ulubioną witryną tematyczną. Śledźcie nasze poczynania, wspierajcie i komentujcie. Pozdrawiamy. Klub Inkluzja.

Co nas wyróżnia

Nasze osiągnięcia :)

14

Klubowiczów

32

Wystawy i warszataty

200 +

Wyjazdów

3565

Uśmiechów